• Енергонезалежний Інтернет працює до 72 годин без світла
  • Енергонезалежний Інтернет працює до 72 годин без світла
  • Енергонезалежний Інтернет працює до 72 годин без світла
  • Енергонезалежний Інтернет працює до 72 годин без світла
  • Енергонезалежний Інтернет працює до 72 годин без світла
  • Енергонезалежний Інтернет працює до 72 годин без світла
  • Енергонезалежний Інтернет працює до 72 годин без світла
  • Енергонезалежний Інтернет працює до 72 годин без світла
  • Енергонезалежний Інтернет працює до 72 годин без світла

10 лайфхаків для Wi-Fi-роутера, про які ви не знали

Останніми роками для налаштування локальних інтернет-мереж широко використовується сигнал Wi-Fi, для прийому якого необхідний роутер. Без використання цього обладнання створити бездротову мережу неможливо. Але не всі знають, що будь-який маршрутизатор може не тільки ловити сигнал Wi-Fi, але й має ряд інших властивостей. І вам зовсім необов'язково володіти специфічними знаннями або «шерстити» сотні форумів, щоб розширити можливості свого маршрутизатора, адже про секрети управління wi-fi роутером ми вам розповімо в цій статті.

Як працює маршрутизатор

Вай-фай роутер призначений для пошуку wi-fi мереж і прийому сигналу. Це перше й основне його призначення. Відбувається це так: пристрій отримує інформацію з Інтернету, аналізує її та перенаправляє на конкретний пристрій з налаштованим доступом до точки Wi-Fi. При цьому інформація, яку отримує роутер, доступна всім в радіусі дії мережі, але надсилається тільки безпосередньо одержувачу.

Для захисту від хакерів роутери оснащені фаєрволами та додатковими засобами захитсту, однак для збереження безпеки особистих даних не рекомендується користуватися публічними вай-фай мережами, які не викликають довіри.

Як перевірити роутер на працездатність і на злом

Найбільш простий та очевидний спосіб перевірити працездатність маршрутизатора – подивитися на світлодіодні індикатори на передній панелі девайса, які спалахують під час вмикання. Якщо не горить індикатор Ethernet, слід перевірити щільність посадки інтернет-кабелю в гнізді, і чи не пошкоджений він – часто сигнал зникає через проблеми з обтиском.

Іноді абоненти Мережі Ланет звертаються з питанням: «Мій роутер зламали – що робити?». Для початку необхідно переконатися, що це дійсно так. Необхідно зайти на роутер через браузер, точніше, в його веб-інтерфейс, за вказаною на девайсі IP-адресою, ввести стандартні логін і пароль (admin і admin) і знайти огляд пристроїв з доступом до роутера. Якщо там виявиться незнайомий гаджет, варто його відразу заблокувати.

Для захисту від злому рекомендуємо:

  • по-перше, регулярно оновлювати прошивку роутера, адже виробники постійно працюють над системою безпеки та включають відповідні оновлення в кожну нову версію прошивки;
  • по-друге, перевірити конфігурацію брандмауера, видаливши зайві дії;
  • по-третє, захистити роутер складним паролем, який зловмисники не зможуть легко розгадати.

При поєднанні цих дій ви забезпечите собі максимальний захист від злому точки доступу та під'єднання до вашої мережі непрошених гостей або, що більш небезпечно, викрадення даних.

Як влаштований роутер

Незважаючи на свою компактність, за своєю будовою роутер схожий на комп'ютер. За керування мережами, контролери, CPU та інше відповідає мініатюрна операційна система всередині нього, і робота девайса залежить від версії програмного забезпечення роутера – його прошивки. Кожна нова версія надає все більше можливостей і функціоналу, тому рекомендується регулярно оновлювати прошивку роутера після випуску розробниками чергової поліпшеної версії.

Зовні роутер – невелика коробка, на одній з панелей якої (зазвичай на задній) розташовані порти LAN – для підключення до ПК, порт WAN – для підключення кабелю Інтернет, роз'єм для підключення кабелю живлення, а також кнопка повернення до заводських налаштувань. Останню без необхідності не варто натискати, адже в результаті злітають всі індивідуальні налаштування. Скільки пристроїв можна підключити до роутера, залежить від кількості та типу портів. Також ззаду або з боків девайса встановлені антени для прийому сигналу. І з цього випливає перший лайфхак.

1. Підключення до чужого сигналу Wi-Fi

Однією з найбільш корисних властивостей роутера є можливість підключитися до вай-фаю сусіда або найближчого кафе за наявності паролю. Ця функція називається WISP – «бездротовий провайдер», і буде корисна:

  • в умовах низької якості сигналу, в той час як в умовного сусіда – краще;
  • для максимальній безпеці передачі даних – засоби захисту роутера дозволяють не «світитися»;
  • за потреби в запасному Інтернеті на випадок поломки в провайдера або для роздачі зі смартфона.

2. Як використовувати роутер як приймач wi-fi сигналу декількох провайдерів

Завдяки функції Multi WAN можна створити запасний Інтернет від іншого провайдера, вибравши найдешевший пакет. При цьому не потрібно нічого перепідключати – кабелі підключаються до роутера одночасно, але в різні порти, і в разі надзвичайної ситуації ви навіть не помітите перемикання на іншу мережу.

3. Перегляд історії відвідувань усіх гаджетів у вашій мережі

Багатьох батьків цікавить питання безпеки їх дітей в мережі, і як дізнатися, на які сайти заходили, через роутер (через wi-fi). Для моніторингу всіх сеансів необхідно налаштувати роутер на збереження логів за допомогою системи SysLog. У результаті буде зберігатися історія всіх відвідувань на всіх підключених до вашої мережі гаджетах. І без адміністраторського доступу до вашого маршрутизатора ніхто не зможе їх видалити. Однак етично буде скористатися функцією «батьківського контролю», якою оснащені практично всі сучасні маршрутизатори.

4. «Батьківський контроль»

Він блокує доступ до соціальних мереж і будь-яких інших неблагонадійних сайтів для конкретних гаджетів, а також налаштовує доступ до мережі по годинах. У деяких моделях ці можливості поєднані. Активувати функцію можна в веб-інтерфейсі девайса.

5. Роздача сигналу від USB-модема

Використовуючи модем від мобільного оператора як точку доступу до мережі, можна роздавати вай-фай за допомогою маршрутизатора. Для цього потрібно всього лише підключити модем до порту USB на девайсі. Ви отримаєте резервний Інтернет з автоматичним перемиканням, а також зможете отримати доступ до мережі в місцях, де вона не передбачена: в дорозі, на дачі тощо. Певна річ, за наявності сигналу зв'язку від оператора та адаптера-перехідника, який дозволить живити роутер від прикурювача в авто.

6. Завантаження та перегляд контенту через торенти без ПК

Після активації цієї функції в налаштуваннях роутера ви зможете завантажувати файли віддалено, керуючи ними через призначений для цього Android-додаток. При цьому канал не забивається, завдяки встановленій розробниками оптимальній швидкості завантаження та віддачі.

Переглянути завантажені фільми можна на телевізорі з підтримкою DLNA. За бажання в налаштуваннях самого торрента можете встановити послідовне завантаження, і дивитися фільм, доки він завантажується.

7. Управління флешкою ​​зі смартфона без OTG-кабелю

Функція дозволяє записувати або переглядати файли зі смартфоном без підтримки OTG або без відповідного кабелю. Згідно з інструкцією, підключіть до відповідного порту роутера накопичувач і відкрийте на гаджеті менеджер файлів з мережевим доступом – у вас з'явиться доступ до всього вмісту накопичувача незалежно від його файлової системи.

8. Як користуватися роутером з VPN економно

Придбайте ліцензований доступ до VPN у певного провайдера, але тільки на один пристрій, а використовуйте одночасно на всіх гаджетах. Зробити це просто: увімкніть VPN прямо на маршрутизаторі – всі підключені до нього гаджети будуть виходити в мережу вже через VPN. За необхідності в налаштуваннях маршрутизатора можете вказати, які гаджети будуть працювати так, а які – в стандартному режимі.

9. Збільшення швидкості Wi-Fi

Більшість роутерів працює в діапазоні 2,4 ГГц. Якщо декілька таких пристроїв розташовані близько один до одного, помітно падає якість і швидкість Інтернету. Але є можливість забезпечити собі стабільно високу якість Інтернету. Справа в тому, що діапазон роботи маршрутизатора ділиться на кілька каналів, і нові девайси вміють знаходити найменш зайняті і переходити на них. Але так як не виключено, що сусідські пристрої теж так вміють, створіть собі максимально можливу кількість мереж, дайте їм максимально несхожі назви (щоб сусіди не здогадалися) та придумайте паролі. Усі ці мережі з’являться на одному каналі, який аналізатор буде сприймати як перевантажений, і створення нової буде виглядати недоцільним. В результаті ви отримаєте цілий канал та будете насолоджуватися стабільним і швидким Інтернетом.

10. Створення резервних копій для MacBook

Таким функціоналом володіють не всі роутери, проте гріх про нього не розповісти, з урахуванням популярності техніки Apple. Для створення резервних копій необхідно підключити до роутера жорсткий диск, за необхідності відформатований в «яблучну» систему HFS+, та ввімкнути резервне копіювання на роутері, дотримуючись інструкції.

Вищеописані лайфхаки можна провернути не з усіма моделями роутерів, а тільки з тими, офіційна прошивка яких регулярно оновлюється, розширюючи їхні можливості. Також важливі обмеження апарату та максимальний діапазон роутера. Але якщо ваш девайс і його прошивка розроблені з урахуванням останніх тенденцій, то ніяких проблем з розширенням функціоналу не виникне.

Залежно від виробника та моделі роутера, може бути закладено й інший функціонал і, відповідно, будуть інші лайфхаки. Однак ми їх тут згадувати не будемо, адже вони є далеко не у всіх моделях, або ж функціонал ще в розробці.

Сподіваємося, що наша стаття була вам корисна, і допомогла дізнатися більше про можливості вашого маршрутизатора. Якщо у вас не виходить розібратися з функціоналом роутера, активувати та налаштувати певні функції самостійно, звертайтеся за контактними номерами Мережі Ланет, наші компетентні фахівці з радістю вам допоможуть!